Кому протипоказано проведення ФГДС: основні причини та категорії пацієнтів

ФГДС (фіброгастродуоденоскопія) – це метод дослідження верхніх відділів травної системи, який дозволяє лікарю отримати детальну інформацію про стан стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Однак не всім пацієнтам рекомендується проходити цю процедуру.

По-перше, ФГДС не рекомендується для осіб, які мають серйозні протипоказання, наприклад, гострі порушення згортання крові, що може призвести до ризику значної кровотечі. Також пацієнти з непрохідністю стравоходу або стенозом (звуженням) травного тракту не можуть пройти даний тип дослідження.

Крім того, ФГДС може бути протипоказано для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями або дихальними проблемами, оскільки ця процедура може спричинити рефлекс штока, тобто призвести до блювання або асфіксії. Це особливо важливо враховувати при проведенні ФГДС у людей похилого віку та осіб з хронічними захворюваннями.

У будь-якому випадку перед проведенням ФГДС лікар повинен уважно оцінити стан пацієнта, а також вагомі протипоказання та користь від проведення даної процедури. Маючи всі ці фактори на увазі, лікар може ухвалити рішення про те, чи підходить ФГДС даному пацієнту чи слід вибрати альтернативний метод дослідження.

Кому не можна проходити ФГДС
Група пацієнтівПричини
Пацієнти з гострими захворюваннями шлункаФГДС може погіршити стан, викликати кровотечу чи перфорацію стінки шлунка
Пацієнти, які перебувають у стані шокуФГДС може підвищити ризик ускладнень, таких як кровотеча або гіпотензія
Пацієнти з гострою серцевою недостатністюФГДС може погіршити стан та призвести до серцевої декомпенсації.
Пацієнти з нестабільною гіпертензієюФГДС може викликати посилення гіпертензії та розвиток гіпертензивної кризи
Пацієнти з інфекційними захворюваннями, у тому числі з COVID-19ФГДС може підвищити ризик зараження медичного персоналу та поширення інфекції

Коли не можна робити ФДС?

не можна робити ФГДС при ларингіті, фарингіті, трахеїті (заважає набряк слизової оболонки, вона стає чутливою до механічного впливу ендоскопа).

Чим можна замінити ковтання зонда?

Трансназальна гастроскопія – Це гастроскопія без ковтання зонда. Гастроскоп вводиться через ніс – трансназально. У цьому вся новому способі застосовується надтонкий гастроскоп (діаметром менше 6 мм!). Введення через ніс гарантує відсутність блювотного рефлексу та болю у горлі.

Коли не можна робити ендоскопію?

До відносних протипоказань відносяться: Серцева недостатність Аневризм грудної ділянки аорти, стеноз (звуження) аорти Тяжка гіпертонічна хвороба (гіпертонічний криз)

Які можуть бути наслідки після ФГДЗ?

Після закінчення ФГДС нерідко виникають ускладнення. Іноді під час обстеження виявляються збої серцевого ритму. Можуть травмуватися стінки шлунка чи стравоходу. Крім того, у пацієнта може розвинутися реакція на знеболюючий засіб.

Related Post

Як правильно плести французьку косу собіЯк правильно плести французьку косу собі

Як зробити французьку косу? Як заплести французьку косу: Спосіб №2 Відокремте невелике пасмо волосся від лівого вуха до середини голови. Розділіть це пасмо на три рівні частини. Перекиньте спочатку ліве,

Селітра сірчана що роблятьСелітра сірчана що роблять

Навіщо використовують селітру? Застосування селітр Селітри використовуються як азотні добриваПри цьому калієва селітра є також джерелом необхідного рослинам калію. Нітрат калію також є одним із інгредієнтів чорного пороху. Амонійна селітра